Home Being

/ YOUNGSTERS /

O corpo como lugar de acontecimentos próprios – corpo casa.

 

V určitý moment musí každý z nás ztratit svůj domov. 

Ztrátu domova může představovat:  
- chvilkové odloučení 
- dětský pokoj změněný v kancelář
- změna místa

Co je to vlastně domov? Kde se nachází? Jak voní? Je to skutečně místo? Adresa? Nebo jsme každý sám svým vlastním domovem? A jsme? 

 

Domov může znamenat:
- teplé vajíčko vzaté z pod slepice
- přijetí vlastního těla
- oceán 

 

Home being /həʊm ˈbiː.ɪŋ/, podst. jm.

1. pocit, kdy se člověk v určitý okamžik na jakémkoliv místě na světě cítí být v souladu se sebou i se vším, co se kolem něj děje, může tedy být plně sám sebou

2. pocit domova

 

 

Eliška Houserová (*1998) pochází z jižních Čech, v současnosti žije v Brně, kde také dokončuje studium činoherní režie na JAMU. Za sebou má dvě premiéry ve Studiu Marta (Překrásná je nepotřeba nářku a ROZPADÁNÍ: Je potřeba změna!), několik asistentur (Divadlo Husa na provázku, projekt The Showroom v portugalském Guimarãesi). V rámci tvorby ji zajímá autorský přístup a překračování tradičních jevištních tvarů.

Veronika Onheiserová (*1999) pochází z Rožnova pod Radhoštěm, momentálně žije v Brně, kde dokončuje studium divadelní dramaturgie na JAMU. Absolvuje ve Studiu Marta autorskou inscenací Překrásná je nepotřeba nářku (r. Eliška Houserová) a projektem ROZPADÁNÍ (r. Eliška Houserová, Jakub Hekl). Během svého studia měla stáž v Divadle Husa na provázku, kde v současné chvíli pracuje jako Lektorka dramaturgie. V tvorbě zatím hledá svoje téma a prozkoumává pole autorství. 

Sara Baptista (*1991) was born in Barreiro, Portugal, and has been living in many places, including Brno over the last years. Here, she has studied in JAMU, firstly on an international program supported by the Czech MEYS (Ministry of Education, Youth and Sports) and more recently on an Erasmus + Traineeship with the Atelier of Physical Theatre. Before, she concluded her studies in Theatre - Acting in the Lisbon School of Theatre and Cinema (PT) . In Portugal she worked as an actress and performer with several companies, namely Rituais dellArte, Arte Viva - Companhia de Teatro do Barreiro, Teatro O Bando (Palmela) and Teatro dos Barris. During the time of her studies, she started her research on Clowning and Butoh, which she intends to continue during her lifetime. In her work and in her life, she wishes to observe, contemplate, question, create and share.

REALIZAČNÍ TÝM/TEAM:

Performerky: Eliška Houserová, Sara Baptista, Veronika Onheiserová

Produkce: Lucie Blechová

Technická spolupráce: Václav Šesták

 

Projekt vznikl v koprodukci s CO.LABS zónou nezávislého umění, v rámci projektu Youngsters. Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Městské části Brno-střed a Nadačního fondu Josefů K.

#podporyženvuměnínenínikdydost

Nejbližší termíny